Emekli Büyükelçi Özülker: ABD'ye güven olmaz

 Emekli   Büyükelçi  Uluç  Özülker  ,  ABD  ile  ortak devriye  hakkında dikkat çeken bir uyarıda bulundu ve "ABD'ye  güven  olmaz. Umarım süreç Münbiç'te olduğu gibi ilerlemez. K

haber7
0

Son dönemlerin en çok tartışılan konularından biri olan Türkiye-ABD ortak devriyesi sonunda gerçekleşti. Fırat ın doğusunda ilk kez müşterek devriye atan birlikler , yaklaşık 2 saat 30 dakika boyunca sahada kaldı. Ortak devriyenin ardından akıllarda Peki şimdi ne olacak? sorusu belirdi. Yenisafak.com atılan ortak devriyenin anlamını ve muhtemel senaryoları  Emekli  Büyükelçi  Uluç Özülker  ile konuştu.

Büyük resim bize farklı şeyler söylüyor

Ortak devriyenin her şeye rağmen olumlu bir adım olduğuna işaret eden Özülker , genel fotoğrafa bakıldığında ise karamsarlığa kapılmanın da mümkün olduğunun altını çizdi.

Karamsar olmasının temel nedenlerinden birinin  ABD  ile daha önce Münbiç te yaşananlar olduğuna işaret eden Özülker , "O dönemde Münbiç e girip gereğini yapmamız söz konusuydu. Ancak  ABD  ile yürütülen müzakereler , verilen sözler derken maalesef planlarımızın hepsi boşa gitti" şeklinde konuştu.

Fırat ın doğusu için 3 temel tereddüt var

Fırat ın doğusu için 3 temel tereddüdü olduğuna dikkati çeken Özülker , şöyle devam etti:

"Türkiye ,  ABD  nin müttefiki. Ancak  ABD  nin PKK-PYD-YPG ile de müttefiklik ve hatta bunu daha da aşan bir ilişkisi var. Bu ilişki gelecek dönemde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =