PKK yakmış
Etiketler:

Yurt genelinde ormanları kundaklayan  PKK  , pek çok kentte işyeri ve fabrikalara yönelik saldırıları da üstlendi. Terör örgütü İstanbul ve İzmir başta olmak üzere 9 ilde ardı ardına sabotajlar yaptığın

haber7
0

Ana omurgasını PKK’nın oluşturduğu Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) 20’ye yakın terör eylemini üstlendi.  PKK  , aralarında 6 Eylül’de İstanbul Pendik’teki polyester fabrikasında çıkan yangın ile yine aynı gün İstanbul Sultanbeyli’de bulunan 2000 metrekarelik alanda üretim yapan yatak fabrikası yangınlarını sahiplendi. Yangınlarda fabrikalar büyük zarar görmüştü.  PKK  yine geçtiğimiz günlerde ardı ardına meydana gelen  orman  yangınlarını da kendilerinin çıkardığını itiraf etmişti.

 

 

Terör örgütünü son fabrika yangılarına ilişkin açıklama yapmaya iten sebep ise PKK’nın sözkonusu saldırıları sahiplenen başka örgütlerle yaşadığı problemler oldu. Eli kanlı örgüt , sabotajlara dair yazılı açıklamasında “Son günlerde adını kamuoyuna duyuran bazı oluşumların bizzat gerçekleştirdiğimiz eylemlere gölge düşürücü biçimde , emek verdiğimiz eylemlerimizi ‘üstlenici’ açıklamalar yaptığı görülmüştür. Ne amaçla bu yönteme başvurduklarını bilmemekle birlikte bu yöntemin faşizme karşı mücadelede ezilenlerin cephesine kazanç sağlamayacağını belirtmek isteriz” ifadelerini kullandı.

İŞTE  sabotaj  LİSTESİ

 

 

PKK’nın itiraf metninde üstlendiği diğer saldırılar şöyle sıralandı: * 1 Temmuz: Datça’da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =