Pompeo uyardı: 'Sınırı aştınız'

ABD Dışişleri Bakanı Mike  Pompeo  , Taliban'ın düzenlediği saldırılarla elindeki pazarlık gücünü artıramayacağını vurgulayarak , "Terörü müzakere pozisyonlarını güçlendirmek için

haber7
0

ABD Dışişleri Bakanı  Pompeo  , ABD Başkanı Donald Trump ın "Taliban la müzakereleri askıya alma" kararının arkasında olduklarını söyledi.

 

Amerikan medyasına konuşan  Pompeo  , Taliban ın 1 Amerikan askerinin ve 10 dan fazla sivilin ölümüne neden olan son saldırıyı düzenleyerek "sınırı aştığını" savundu.

Pompeo , Taliban ın düzenlediği saldırılarla elindeki pazarlık gücünü hiçbir şekilde artıramayacağına dikkati çekerek , "Terörü müzakere pozisyonlarını güçlendirmek için kullanmaya çalıştılar. Taliban  Sınırı  aştı. Umarım aklıselim galip gelir , gerisi Taliban a kalmış." şeklinde konuştu.

 

Müzakerelerin yeniden devamına ilişkin sürecin Taliban ın bundan sonraki adımlarına bağlı olduğunun altını çizen  Pompeo  , süreci yakından takip edeceklerini belirtti.  Pompeo  ayrıca Taliban la varılan uzlaşmanın maddelerinden birinin , Taliban ın El Kaide olan bağını tamamen koparması olduğunu ancak örgütün bu vaadini yerine getirmediğini ifade etti.

TRUMP MÜZAKERELERİ DURDURMUŞTU

ABD Başkanı Trump , bir ABD askerinin de öldüğü Kabil deki son saldırıdan dolayı Taliban la devam eden barış görüşmelerini durdurduğunu açıklamıştı.

Trump ayrıca Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani ve bazı Taliban liderleri ile Camp David de bugün yapılması planlanan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =