Onlarca köpeğin ölümüne neden olan esrarengiz hastalık

Norveç’te son birkaç gün içerisinde bir dizi  köpeğin   esrarengiz  bir  hastalık  nedeniyle öldüğü belirtildi. Köpeklerde kusma ile ishale yol açan ve bazılarında hızlı bir ölüme

haber7
0

Norveç’in gıda güvenliği servisinin yetkilileri , son günlerde neredeyse 40 köpeğin hastalandığını , kusma ve ishal belirtileri görülen hayvanlar içinden bazılarının daha sonra öldüğünü söyledi.

Tam olarak neyin sebep olduğu bilinmeyen bu  esrarengiz  köpek ölümlerinin , ilk başta başkent Osla’da gözlendiği daha sonraysa en az 13 şehirden daha bu tür haberlerin geldiği belirtiliyor.

Norveç Veterinerlik Enstitüsü , ölen köpekler üstünde yapılan otopside bulunan iki tür bakteriden şüphelendiklerini , ancak ölümlere söz konusu bakterilerin mahal verip vermediğini net olarak bilmediklerini söyledi.

VETERİNERLİK ENSTİTÜSÜ YETKİLİSİ: DAHA ÖNCE KARŞIMA ÇIKMAMIŞ  olan  ÇOK ACİL BİR DURUM

Enstitünün acil durum direktörü Jorun Jarp ise , “Söz konusu  olan  , daha önce karşıma çıkmamış , çok ciddi bir durum” açıklamasında bulundu.

NRK: 25 KÖPEK HAYATINI KAYBETTİ

Norveç’in ulusal televizyonu NRK’ya göre  esrarengiz   hastalık  neticesinde 25 köpeğin öldüğünü belirlediklerini aktarıyor. Ancak bu bilgi Norveç’in resmi veterinerlik kurumları tarafından doğrulanmış değil.

SEBEBİ SALMONELLA BAKTERİSİ YA DA FARE ZEHİRİ DEĞİL

Bunun yanında ,  Norveç  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =