Cumhurbaşkanı   Erdoğan  , ÖNDER İmam Hatipliler Buluşması'nda konuşuyor.

haber7
0

Cumhurbaşkanı  Erdoğan  ,  ÖNDER  İmam Hatipliler Buluşması nda konuşuyor.  Erdoğan  ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

 

Tek parti döneminde kapatılan bu okulları tekrar açan Şehit Başbakan Adnan Menderes e , onun Milli Eğitim Bakanı na bir kez daha rahmet diliyorum. Son nefesine kadar  imam hatip  okullarının kök salması için mücadele eden Celalettin Ökten Hocamızı , Ahmet Muhtar Büyükçınar ı , Mahir İz i ve diğer tüm alimlerimizi de yad ediyorum. 

Onlar mücadeleleriyle yolumuzu aydınlattılar. Sadece halka ve hakka sığınarak çok büyük işler başardılar. Merhum Nurettin Topçu nun , "40 yıllık öğretmenim , hiçbir derse abdestsiz gitmedim" dediği bir hassasiyetle çalıştılar. Köy köy , ilçe ilçe gezerek imam hatipleri kurmak için çetin mücadeleler verdiler. Her türlü engele rağmen manevi kalkınmanın öncüsü bir nesil idealinden asla vazgeçmediler. Sadece okuyan değil , kendilerinden sonrakileri de okutan idealist insanlardı. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: HABER7

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =