17 bin lirayla başladı: Siparişlere yetişemiyor

Evinin bahçesinde 17 bin  lirayla  başladığı işte şimdi  Siparişlere  yetişemiyor. Girişimci kadın Kezban Güvercin , “Eve temizlik süpürge işini bırakıp böyle işlere atılsınlar. İnsanlardan sıkıldığım i&cc

haber7
0

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde oturduğu evin bahçesinde 17 bin liralık sermaye ile  keçi  alıp  süt  ve  peynir  üreten ev hanımı Kezban Güvercin , şimdilerde istenilen  Siparişlere  yetişemiyor.

Bilecik’in Bozüyük ilçesinden oğlunun öğrenimi için Pazaryeri ilçesine gelen Kezban Güvercin , yaptığı girişimcilik ile bütün kadınlara örnek oluyor. Güvercin , elinde bulunan 17 bin liraya 15 tane  keçi  satın aldı. Şu anda 12 keçiden günde 18 litre  süt  alan Güvercin , amacının bir  keçi  çiftliği olduğunu söylüyor. Ayda yaklaşık 5 bin lira gibi bir para kazanan Kezban Güvercin , aile ekonomisine de ciddi bir katkıda bulunuyor.

“İnsanlardan sıkılmıştım , böyle bir iş düşündüğüm için başladım”

Keçilere yaklaşık 8 aydır baktığını söyleyen Kezban Güvercin , “Hayvancılık işini 2 yıldır düşünüyordum. Daha önce kuaförlük falan yaptım ama artık insanlarla uğraşmaktan sıkıldım. Doğrusu böyle bir şeyi düşünüyordum. Nasip böyle oldu. Geldim 7-8 ay oldu başlayalı şimdi de güzel gidiyor elhamdülillah” dedi.

“İşimi severek yapıyorum”

İşini severek yaptığını belirten Güvercin , konuşmasına şöyle devam etti:

“Adana’dan aldım ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =