Erzurum'da 60 büyükbaş çalan 6 kişi tutuklandı

Erzurum'un Oltu , Horasan ve Çat ilçelerinde ahır ve meralarda 60 büyükbaşın çalınmasıyla ilgili 9  kişi  gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden 6'sı tutuklandı.

haber7
0

Jandarma , Mayıs ayında Oltu dan 25 , Çat tan 24 ve Horasan ilçesinden 11 olmak üzere toplam 60 büyükbaşın ahır ve meralardan çalınması üzerine çalışma başlattı. Jandarma , yapılan istihbari çalışma sonucu şüphelilerin kimliklerini belirledi. Ekipler , Ağrı nın Doğubayazıt ilçesine giderek  hırsızlık  olaylarını gerçekleştiren E.A. , O.G. , A.Y. , A.I. , C.Y. ve N.F. yi düzenlediği eş zamanlı operasyonla yakaladı.  hırsızlık  çetesinin kaçırdığı büyükbaşların satışını yaptığı tespit edilen B.E. , B.E. ve S.Ö. de Van Tuşba ilçesinde gözaltına aldı. Jandarma , satılmak üzere olan 24 büyükbaşı da ahırda bularak Çat ilçesindeki sahibine teslim etti. Şüpheliler , jandarmadaki işlemlerinin ardından  Erzurum  un Oltu içesinde adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden , Doğubayazıt ta yakalanan 6  kişi  tutuklanırken , hayvanları satın alan 3  kişi  ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =