"Diyarbakır'daki eylem, bütün analara ilham kaynağı olmalı"

Van Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ayhan Kahraman , dağa kaçırılan çocuklarına kavuşmak için  Diyarbakır  HDP İl Başkanlığı önünde mücadelesini s&uum

haber7
0

Ayhan Kahraman , yaptığı yazılı açıklamada ,  Diyarbakır  da anne Hacire Akar ın , dağa kaçırılan oğlu Mehmet Akar için başlattığı eylemin büyük akıma neden olduğunu hatırlattı.

Hacire Akar ın bu eylemle  terör  örgütü  PKK  ve destekçilerine büyük bir darbe vurduğunu belirten Karaman , "Hacire ana , yaralı ana yüreklerine merhem oldu.  Diyarbakır  da başlayan bu  eylem  , dağlara evlatları kaçırılan , HDP nin yardımıyla  terör  örgütü  PKK  ya teslim edilen bütün  analara   ilham   kaynağı  olmalı. Şehit ve gazi aileleri olarak Hacire ananın başlattığı protesto hareketini destekliyoruz. Çocukları  PKK  tarafından dağa kaçırılan bütün anaların arkasındayız." ifadelerini kullandı.

Karaman , bu hareketin  PKK  ve siyasi destekçisi HDP yi şaşkına çevireceğini ifade ederek , annelerin bu eylemini haklı bulduğunu aktardı.

Hiçbir gücün annelere engel olamayacağını vurgulayan Karaman , şunları kaydetti:

"PKK  terör  örgütü tarafından dağa evladı kaçırılan bütün analar ,  PKK  nın destekçisi HDP yöneticilerine haklı olduğunuz davanızı yüzlerine haykırın. Onlara biricik evlatlarınızı vermeyin. Can parçası evlatlarınızı elinizden alanlara fırsat vermeyin , korkmayın onlar sizden korksun. HDP lilerin çocukları yazlıklarda , villalarda yaşarken sizin çocuklarınız dağlarda harap olmakta. Buna asla müsaade etmeyiniz.  terör  örgütü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =