Bakan Soylu bir dönem "girilmez" denilen yerde konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman  Soylu  , "Aliboğazı , bir  dönem  bin 500 ile 3 bin kişi arasında teröristlerin bulunduğu bir alan. Bugün bu terörist sayısının barınması veya burada bulunabilmeleri mümkün de

haber7
0

Bir dönem "girilmez" diye lanse edilen ancak başarılı operasyonlarla teröristlerden temizlenme noktasına gelen Aliboğazı nda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman  Soylu  , "Aliboğazı , bir dönem bin 500 ile 3 bin kişi arasında teröristlerin bulunduğu bir alan. Bugün bu  terörist  sayısının barınması veya burada bulunabilmeleri mümkün değildir. İnşallah burada kalan teröristlerin tamamı tasfiye edilecektir" dedi. 

Türkiye de ilk defa  Tunceli  de uygulamaya geçen Yaşam Alanlı Kule leri gezen İçişleri Bakanı Süleyman  Soylu  , bir dönem teröristlerin "girilmez" diye lanse ettiği Aliboğazı bölgesindeki Kekliktepe ye gitti. Kekliktepe Yaşam Alanlı Kule yi inceleyen ve güvenlik güçleriyle görüşen  Bakan   Soylu  , açıklamada bulundu. 

İçişleri Bakanı Süleyman  Soylu  konuşmasında , "Aliboğazı , bir dönem terör örgütünün bin 500 ile 3 bin kişi arasında teröristlerin bulunduğu bir alan. Önemli özelliği ise Karadeniz’e geçişleri temin ettiği alanlardan bir tanesidir. Allah a şükür şimdi güvenlik güçlerimizin olağanüstü gayreti ile burada bugün bu  terörist  sayısının barınması veya burada bulunabilmeleri mümkün değildir. İnşallah burada kalan teröristlerin tamamı tasfiye edilecektir. İnşallah buralarda huzur içerisinde gelinebilecek yer olacaktır" ifadelerini kullandı. 

Bakan  Soylu  ya  Tunceli  ziyaretinde Vali Tuncay Sonel , Özel Harekat Daire ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =