Terör yanlısı ajansın yalanı ortaya çıktı

 HDP   Diyarbakır  İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan annelere kumanya dağıtan gençleri "polis" diye tanıtan  Terör  örgütüne yakın  ajansın  haberinin gerçeği yansıtmadığı belirlendi.

haber7
0

Çocukları dağa kaçırılan  Diyarbakır  annelerinin ,  HDP  il binası önünde başlattığı oturma eylemi sürüyor.

Annelere , destek amacıyla dün gençler tarafından yapılan kumanya yardımı , terör örgütüne yakın bir haber ajansı tarafından "yemek servisini  polis  yapıyor" başlığıyla servis edildi.

Yapılan haberin gerçeği yansıtmadığı , yemek servisinin , Anda Kardeşe Vefa Derneği  Diyarbakır  İl Temsilciliğine üye gençler tarafından yapıldığı  ortaya  çıktı.

Bugün de acılı annelere kumanya dağıtan Anda Kardeşe Vefa Derneği  Diyarbakır  İl Temsilcisi Murat Yaşa , gazetecilere yaptığı açıklamada , habere tepki göstererek , yardım çalışmalarında bulunan bir sivil toplum kuruluşu olduklarını , burada yüreği yangın yerine dönmüş annelerin , dünyanın en masum talebinde bulunduklarını söyledi.

Annelerin evlatlarına kavuşmayı arzu ettiğini , bir evladın , en çok anne ve babanın hakkı olduğunu dile getiren Yaşa , bu masum talebin bile farklı söylemlere yol açtığını belirtti.

"Bizim  HDP  den beklediğimiz bugüne kadar kadın , yaşam , özgürlük söylemleri vardı. Bugün kadınlar burada. Bunlar yaşam hakkı için burada. Öz hakları olan evlatlarına kavuşmayı istiyorlar." diyen Yaşa , dün bu ailelerin yanında olduklarını , bugün de yarın da yanlarında olacaklarını kaydetti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =