Elektrikli bisiklette yerli batarya dönemi

Dünyanın en prestijli  bisiklet  fuarlarından Eurobike'ta görücüye çıkan  yerli  bataryaya sahip  Elektrikli   bisiklet  büyük beğeni topladı.

haber7
0

Salcano Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül , AA muhabirine yaptığı açıklamada ,  yerli  bataryaya sahip  Elektrikli  bisikletin , Vestel ve Salcano nun ortak çalışmasıyla hayata geçirildiğini söyledi.

Vestel e ellerinden gelen desteği verdiklerini anlatan Akgül , elektrikli  bisiklet  konusunda Türkiye’nin önemli bir noktaya gelmesini istediklerini aktardı.  Elektrikli   bisiklet  için geliştirilen  yerli  bataryanın önemini vurgulayan Akgül , "Vestel in bu alana girmesi bizim için çok önemliydi. Yapılan çalışmaların sonucunda ilk  yerli  bataryaya sahip bisikleti sergiliyoruz." ifadesini kullandı.

Akgül , söz konusu bataryayla  Elektrikli   bisiklette  yüzde 50’nin üzerinde yerlilik oranı yakaladıklarını belirterek , "Bu bisikletlere rahatlıkla  yerli  malı diyebiliriz." dedi.

"BATARYAYA TALEP DAHA YÜKSEK"

Vestel Elektronik  batarya  Sistemleri Sorumlusu İlker Gültekin de  batarya  sistemleri ekibi kurduklarını ve ilk proje olarak  Elektrikli  bisikleti seçtiklerini ifade etti.

Bataryaların , dronelardan  Elektrikli  bisikletlere birçok yerde kullanıldığına işaret eden Gültekin , "Hangisinden başlayalım diye araştırma yaparken , Avrupa’da  Elektrikli  bisikletlerle ilgili çok ciddi bir pazar olduğunu gördük.  Elektrikli  bisikletler için  yerli   batarya  çalışmasına başladık ve 5 ay gibi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =