88'inci kez kapılarını açtı! Çin ile Türkiye ilişkilerini güçlendirecek

İZFAŞ tarafından düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) , 88'inci  kez   kapılarını  açtı. Fuar , Çin ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri güçlendirecek.

haber7
0

İZFAŞ tarafından 6-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 88. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) , görkemli bir törenle açıldı. Partner ülkesi Çin Halk Cumhuriyeti olan İEF nin , odak ülkesi ise Hindistan. İstanbul bu yıl fuarın onur konuğu kenti olurken , Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık ana temasıyla  EXPO 2023 e hazırlanan Kahramanmaraş da , çeşitli etkinliklerle İFE ye renk kattı. Açılış töreni Kültürpark taki Atatürk Açıkhava Tiyatrosu nda düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı nın okunmasının ardından başlayan programda , Hindistan ve Çin in milli marşları da okundu. Ardından Çin Halk Cumhuriyeti nden gelen ekibin dans gösterisi sahnelendi. Program , Anadolu Ateşi Dans Gösterisi ile renklendi.

 ÇİN  BİZİM DÜNYADA EN ÇOK TİCARET YAPTIĞIMIZ ÜÇÜNCÜ ÜLKE KONUMUNDADIR   Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan fuarda yaptığı konuşmada , "İEF nin mirasını gelecek kuşaklara aktarmak için el birliği ile çabalıyoruz.  Türkiye  ekonomisinin dünya ekonomisine açılışının sembolü olan fuar , Egelilerin hayatında güzel bir anıdır. Biz çocukken bir bayramda bir de fuar açılınca sevinirdik. 2018 verilerine göre Çin ile ticaret hacmimiz 23 milyar 600 milyon dolara ulaştı. Çin bizim dünyada en çok ticaret yaptığımız 3. ülke konumundadır. Bugün buraya yapmış oldukları katılım ile dengeli ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =