Erdoğan'ın resti sonrası harekete geçtiler! İlk ses geldi...

 Hollanda  Başbakanı  Rutte  , "Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye arasındaki göçmen mutabakatı ile ilgili AB'nin anlaşmayı uygulaması konusunda Türkiye'nin memnuniyetsizliğini görüşmek gerekir." dedi.

haber7
0

Hollanda Başbakanı Mark  Rutte  , "Avrupa Birliği (AB) ve  Türkiye  arasındaki göçmen mutabakatı ile ilgili AB nin anlaşmayı uygulaması konusunda  Türkiye  nin memnuniyetsizliğini görüşmek gerekir." dedi.

 

 

Başbakan  Rutte  , düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ın Suriye deki gelişmelerle ilgili dün yaptığı açıklamaları tehdit olarak görüp görmediği yönündeki soruya ,  Erdoğan  ın açıklamalarını farklı algıladığı cevabını verdi.

Rutte , "AB ve  Türkiye  arasındaki göçmen mutabakatı ile ilgili AB nin anlaşmayı uygulaması konusunda  Türkiye  nin memnuniyetsizliğini görüşmek gerekir. Bu da AB Komisyonu ile  Türkiye  arasında olması gereken bir görüşmedir." ifadesini kullandı.

 

 

BURADA YUNANİSTAN VE AB NİN DE ROLÜ VAR

Türkiye de çok sayıda Suriyeli sığınmacının bulunduğunu ve bunun büyük bir çalışma olduğuna dikkat çeken  Rutte  , "Suriye dışında bulunan Suriyelilerin büyük bölümü Türkiye’nin güneyinde olan mülteci kamplarında ve özellikle toplum içerisinde bulunuyor. Ben Türk makamlarının bunu iyi bir şekilde yönetmek için ellerinden geleni yaptığı görüşündeyim. Mart 2016’da yapılan AB ve  Türkiye  arasındaki göçmen mutabakatı çerçevesinde iş birliğini iyi yapacağımızı anlaştık. Burada Yunanistan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =