ABD'de İsrail Başkonsolosluğunun bulunduğu caddede bomba alarmı

ABD'nin  New York   İsrail   Başkonsolosluğunun   bulunduğu  cadde şüpheli bir paket ihbarı üzerine trafiğe kapatıldı. Ekiplerin yaptığı inceleme sonrası cadde kısa süre sonra yeniden trafiğe açıldı.

haber7
0

ABD’nin  New York  kentinde  İsrail   Başkonsolosluğunun   bulunduğu  cadde , şüpheli bir paket ihbarı üzerine bir süre kapatıldı. 

 

 

Manhattan bölgesinin orta doğu kesimindeki 2’inci cadde ve bağlantılı sokaklar , içinde  bomba  ihtimali bulunan şüpheli bir paket ihbarı üzerine  New York  Polis Departmanı (NYPD) tarafından kapatıldı.

Birleşmiş Milletler ana binasının ve birçok BM Misyonunun da  bulunduğu  Manhattan’ın en işlek bölgesinde polis , çevrede geniş güvenlik önlemleri alarak ,  İsrail   Başkonsolosluğunun   bulunduğu  2 inci caddeyi , yaya ve araç trafiğine kapadı.

 

 

 NYPD nin twitter hesabından yapılan açıklamada detay verilmezken ,  bomba  imha ekiplerinin olay yerinde yaptığı incelemelerden sonra kapatılan sokak ve caddeler tekrar trafiğe açıldı.

Geçen ay Manhattan’ın iki ayrı bölgesinde , Fulton Street metro istasyonu ve Chelsea’deki sokağa bırakılan içi boş elektrikli tencereler. çevrede panik ve alarma neden olmuş , sabah işe gidiş saatinde gecikmelere sebebiyet vermişti.

New York Polisi , daha sonra çevredeki güvenlik kameralarından tespit ettiği 26 yaşındaki Larry Kenton Griffin adlı şüpheliyi sahte  bomba  yerleştirmekten tutuklamıştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =