11 yaşındaki ressam Meva Günay hayran bıraktı

11  yaşındaki   ressam   Meva  Günay’ın yeni çalışmaları sanatseverlerle buluşuyor. Günay'ın  akrilik  boya ve pastel kullanarak yaptığı tablolar arasında fil , kaplan , baykuş ve balık gibi hayvan figürleri yer alırk

haber7
0

11  yaşındaki  ressam Meva Günay’ın yeni çalışmaları sanatseverlerle buluşuyor. Günay’ın  akrilik  boya ve pastel kullanarak yaptığı tablolar arasında fil , kaplan , baykuş ve balık gibi hayvan figürleri yer alırken tüm objeler ve formlar capcanlı renklerle sunuluyor. 

 

 

11  yaşındaki   ressam   Meva  Günay yepyeni bir sergiye imza atıyor. Eğitimine Ankara Ted Koleji’nde devam eden genç sanatçının yoğun ders vakitlerinden arta kalan sürede ortaya koyduğu çalışmaları bu sergide bir araya geliyor. Serbest temalı resim sergisinde ağırlıklı biçimde kaplan , balık , fil ve baykuş figürlerinin yanı sıra sanatçının hayal gücünü kullanarak tasarladığı genç kız portreleri ile serbest çağrışımlı imgeler bulunuyor. 

 

 

ÇALIŞMAK BAŞARIYA ULAŞTIRIR

Resim yapmaya ve resim dersleri almaya yıllardır devam eden , 2017 yılında da ilk sergisini Çankaya’da açan Günay , “Resim , uzun yıllar boyunca çalışılması gereken bir alan. Çünkü bu alanda yalnızca yetenekli olmak yetmez. Yeteneğin kaybolan bir şey olduğuna , çalışmanın ise başarıya ulaştıracağına inanıyorum. Bundan dolayı da hemen her gün uygun vakitlerde yeni çalışmalar ortaya koymak için çabalıyorum” diyor. 

ÖNÜMDE UZUN YILLAR VAR ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =