Uzmanlar uyardı! Uzun süre telefona bakmak kadınlar için daha zararlı

Teknolojinin artması ile beraber kullanımına yönelik araştırmalarda artış gösterdi. Son yapılan araştırmada telefon kullanımının ciddi fiziksel ve beyin rahatsızlıklarına neden olabileceği ortaya çıkarıldı. Cinsiyet ar

haber7
0

Arkansas Üniversitesi Antropoloji bölümündeki araştırmacılar son günlerde artan teknolojinin insan sağlığına etkilerini tespit ettiler. Günümüzde hemen hemen her bireyin elinde olan akıllı telefonların insan sağlığında bazı olumsuz durumlara neden olduğunu ortaya çıkaran araştırmada ayrıca cinsiyet üzerindeki oranda belirlendi.

 

 

Özellikle  telefon kullanımı  erkeklere oranla kadınlara  daha  çok zarar verdiği vurgulandı.  Uzmanlar  telefon kullanımının motor hareketlerini ve vücut şeklini bozduğunu açıkladı. Telefon kullanım sürecinde boyun kısmının sırta kadar bükülmesi arama sırasında da  Uzun  süre aynı pozisyonda kalınması şekil bozukluğuna davetiye çıkarır.

 

 

Araştırmayı yapan  Uzmanlar  telefon kullanımında şekillerini kontrol etmelerini ve telefon kullanırken yemek yeme ya da bir şeyler tüketme gibi ihtiyaçların yapılmaması gerektiğinin altını çizdi. 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =