Kadın canlı bombalar otogarı havaya uçuracaktı!

Türk askerinin  Fırat Kalkanı  ve Zeytin Dalı harekatlarıyla istikrar getirdiği Azez'de PKK/YPG'nin katliam girişimi önlendi. Örgütün Azez Otogarı'nda katliam yapmak için gönderdiği iki  Kadın  canl

haber7
0

Terör örgütü YPG/PKK , Suriye nin kuzeyinde işgal altında tuttuğu bölgelerde sivillere yönelik baskı ve zulmü sürdürüyor. Siviller , özellikle de kadınlar , tehdit ve şantaj yoluyla ,  Fırat Kalkanı  ve Zeytin Dalı harekatlarıyla istikrarın sağlandığı ilçelerde intihar saldırıları düzenlemeye zorlanıyor.

Terör örgütü YPG/PKK , Suriye de  Fırat Kalkanı  ve Zeytin Dalı harekatlarıyla huzura kavuşan bölgelerdeki istikrarı bozmak istiyor.

Türk polisi tarafından eğitilen yerel güvenlik güçleri tarafından önlenen saldırı girişimleri , eli kanlı örgütün bölge halkına tehdit yoluyla yaptığı zulümleri de ortaya koyuyor.

İNTİHAR SALDIRISI DÜZENLENMEYE ZORLANDI , AZEZ DE YAKALANDI

Güvenlik güçleri , 23 Haziran da Azez otogarında 2  Kadın   canlı  bomba yakaladı. İki kadının bedenlerine , kilolarca patlayıcı madde bağlanmıştı. Eylem içinse , ilçenin en kalabalık noktalarından biri seçilmişti. Saldırı gerçekleşseydi , çok sayıda masum insan hayatını kaybedecekti.

Harekete geçemeden yakalanan şüpheliler , Azez deki cezaevine konuldu. O cezaevini görüntüleyen TRT Haber ekibi , yargı süreci devam eden zanlılarla konuştu.

"AİLEMİ VE ÇOCUKLARIMI ÖLDÜRMEKLE TEHDİT ETTİLER"

Terör örgütünün kendilerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =