'Elneny'yi uyardım, Türkiye Ligi sert!'

Beşiktaş'ın eski yıldızı  Ahmed Hassan  , vatandaşı Muhammed Elneny'ye verdiği  Türkiye  öğütlerini aktardı.

haber7
0

Beşiktaş tarihinde iz bırakan oyunculardan biri olan  Ahmed Hassan  , Siyah-Beyazlı takıma transfer olan vatandaşı Muhammed  Elneny  ye Süper Lig hakkında öğütler verdiğini açıkladı.

Türkiye de Kocaelispor , Denizlispor G.Birliği ve  Beşiktaş  formasıyla 128 maça çıkıp , 38 gol ve 9 asistlik performans gösteren  Ahmed Hassan  , Süper Lig in zorluğuna dikkat çekti.

"TÜRKİYE LİGİ ZOR , ONA ANLATTIM"

Avrupa da da futbol oynadığını ve Türkiye  Ligi  nin , Belçika dan daha zor olduğunu hatırlatan eski Beşiktaşlı yıldız  Elneny  ye şöyle öğüt verdiğini bildirdi:

"Beşiktaş a katılma niyetinin çok olumlu olduğunu kendisine söyledim. Türkiye deki 3 büyük kulüpten birine gittiğini de hatırlattım. Ancak bu ligin hafife alınmaması gerektiğini , çok güçlü bir lig olduğunu da belirttim. Türkiye  Ligi  fiziksel şiddetin ve temaslı oyununun ön planda olduğu bir lig. Kendisi bu konuda dikkatli olmalı. Fiziksel gücüne çok özen göstermeli ve kendine çok iyi bakmalı. Yoksa takıma girmesi kolay olmaz. Girse de bunu istikrarlı şekilde sürdüremez. Ben Belçika da da oynadım ve Türkiye nin daha zor olduğunu biliyorum. Ona da bunu aktardım. Mısır futbolu da bu konuda çağdaş futbolun gerisinde kaldı. Reform yapılması ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =