Finlandiya Başbakanı: "Anlaşmalı Brexit olmayacak gibi görünüyor"

 Finlandiya   Başbakanı   Antti Rinne  , basın mensuplarına yaptığı açıklamada  Brexit  anlaşmasının yeniden açılmasının gündemde olmadığını ifade ederek , “Anlaşmalı  Brexit   olmayacak   gibi  görünüyor”

haber7
0

Finlandiya  Başbakanı   Antti Rinne  , Helsinki’de düzenlediği basın toplantısında Brexit’e ilişkin açıklamalarda bulundu.  Brexit  anlaşmasının yeniden açılmasının gündemde olmadığını dile getiren Rinne , İngiltere’nin birlikten ayrılmasına ilişkin anlaşmaya yönelik müzakere olmayacağını sözlerine ekledi.  Finlandiya   Başbakanı  Rinne , “Avrupa Birliği ve İngiltere ile müzakere edilen anlaşmayı yeniden görüşmeyeceğiz” dedi. İngiltere’nin  Anlaşmalı  ayrılma olmadan birlikten ayrılmasının son derece açık olduğunu sözlerine ekleyen  Antti Rinne  , “İngiltere’deki durum şu anda son derece karışık. Orada neler oluyor bilmiyoruz.  Anlaşmalı   Brexit   olmayacak   gibi  görünüyor” dedi.

İngiliz Parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarası , hükümetin AB ile bir  Brexit  anlaşmasına varamaması halinde  Brexit  tarihinin ertelenmesini zorunlu kılan yasa tasarısını onaylamıştı. Tasarıya göre , hükumet 19 Ekim e kadar AB ile  Brexit  anlaşması sağlanamazsa ya da anlaşmasız ayrılık yapılması için parlamentodan onay alınamazsa AB den  Brexit  için 3 aylık erteleme talep etmek zorunda olacak.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =