Dorian şiddetini arttırdı: Kategori 1 hızında

Kuzey Carolina kıyılarını vuran  Dorian  kasırgası  Kategori  1 hızıyla ilerliyor.

haber7
0

ABD Ulusal Kasırga Merkezi , Kuzey  Karolina  kıyılarını gece saatlerinde vuran  Dorian  kasırgasının saatte 90 mil hızla  Kategori  1 seviyesinde ilerlediğini açıkladı. Hem Kuzey  Karolina  hem de Güney Karolina’nın bazı bölgelerine 10 inçlik yağmur düştüğü belirtildi.

Kuzey  Karolina  Valisi Roy Cooper , iç bölgelerde yaşayanların dahi dikkatli olması gerektiğini , istenmesi durumunda tahliye edilmeye hazır olmaları gerektiğini ve birkaç inçlik yağmurda dahi arabaların yollarda kalabileceğini aktardı. Ayrıca Cooper , Kuzey  Karolina  nın Columbus kasabasında 85 yaşındaki bir adamın fırtınaya hazırlanırken merdivenden düşerek hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bölgede etkili olan en güçlü kasırga olan  Dorian  kasırgası , Güney  Karolina  da ise 230 binden fazla kişinin elektriksiz kalmasına yol açtı. Şiddetli yağış sonucu sel meydana geldi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =