Mahir Ünal'dan Yenikapı tepkisi: Milletin aklıyla dalga geçer gibi!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  Mahir   Ünal  , Best FM''de Ufuk Karcı İle Konuşan Türkiye Programı'nda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.  Ünal  , Yenikapı sorusuna , "Hizmet araçl

haber7
0

Mahir Ünal ,  Ahmet Davutoğlu  nun AK Parti den ihracı ve  İstanbul  da hizmet araçlarının makam aracı diye sergilenmesine tepki gösterdi. 

 

 

İşte  Mahir  Ünal ın sorulan kritik sorulara verdiği o cevaplar;

DAVUTOĞLU SORUSU

 

 

Sayın Davutoğlu ve bazı eski vekillerin ihracı istemiyle disipline sevk edilmesi var. AK Parti kendilerine savunma için süre verdi. AK Parti’de acaba eleştiriye , muhalif olmaya tahammül mü yok?

CEVAP: Hayır. Öyle bir şey söz konusu değil. Şimdi her siyasi partinin kendi kurulları organları vardır. Ve siyasi partiler bu kurullarda , bu organlarda kararlar alır. İstişarelerini yaparlar. Bir de her siyasi partinin iç tüzüğü vardır. O iç tüzük siyasi partinin anayasası niteliğindedir. O iç tüzüğü de uygulamak zorundasınız. MYK gündemine bu konu geldi. Çünkü iç tüzüğe aykırı davranan daha önce bu partinin genel başkanlığını yapmış  Ahmet Davutoğlu  ile ilgili konu MYK gündeminde değerlendirildiğinde rutin bir işlem olarak oy birliği ile Merkez Disiplin Kurul’una ihraç talebiyle sevkine karar verildi.  Bu olağanüstü bir durum değil. 

Eleştiri konusuna gelince; AK Parti eleştiriye son derece açıktır. Ama siyasi partiler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =