Piyasayı sallayacak! Çin şimdi de para kopyalıyor

Çin'in merakla beklenen dijital kripto parası ile ilgili ülkedeki yetkililerden açıklama geldi. Reuters'ın bir merkez bankası yetkilisine dayandırdığına göre Çin'in dijital parası Facebook'un &cc

haber7
0

Çin in yakın zamanda piyasaya süreceği kripto parası ile ilgili Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Mu Changchun , açıklamalarda bulundu. Changchun , dijital paranın yaygınlaştıkça kambiyo işlemleri ve ticari faaliyetlerde ülkenin bağımsızlığını ve egemenliğini korumaya yardımcı olacağını belirtti.

 

 

Internet üzerinde yayımlanan bir seminerde Changchun , "Elektronik ödeme yöntemleri bu denli gelişmişken Merkez Bankası neden böyle bir dijtial paraya yöneliyor?" derken , sorusunu "Parasal egemenliğimizi ve kanuni  para  durumumuzu korumak için. Yağmurlu bir gün için hazırlıklı olmalıyız. " şeklinde cevapladı.

Çıkarılacak kripto paranın Merkez Bankası nın bastığı bnaknotlar kadar güvenli olacağını belirten Changchun , internet bağlantısı olmaksızın bu paraların kullanılacağını , hatta Tencent in Whatsapp muadili popüler uygulaması WeChat ile elektronik ticaret devi Alibaba nın ödeme yöntemi Alipay ile de uyumlu olacağını belirtti.

 

 

Geçen ay dijital paranın neredeyse hazır olduğunu belirten Changchun , Amerikalı Forbes dergisi ürünün piyasaya çıkış tarihi olarak 11 Kasım tarihini göstermişti. Çin Merkez Bankası nın kendi kripto parasını çıkarma çabaları ise 2014 yılına kadar uzanıyor. Merkez Bankası nın amaçları arasında geleneksel kağıt  para  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =