Merkel giderek kötüleşiyor! Ayağa bile kalkamadı

Gelecek dönemde Alman siyasetinde yer almayacağını geçtiğimiz aylarda duyuran  Almanya  Başbakanı Angela  Merkel  Çin'e gitti. Çin'de Başbakan Li Keqiang ile bir araya gelen 65 yaşındaki lider titreme nöbeti g

haber7
0

Almanya’nın demir leydisi Angela  Merkel  bugün Çin temaslarına başladı. Üç gün boyunca Çin’de temaslarda bulunacak Merkel’i Çin Başbakanı Li Keqiang karşıladı. Pekin’de bir araya gelen iki isim resmi törende kameralar karşısında poz verdi.

Geçtiğimiz haftalarda katıldığı resmi törende titreme nöbeti geçiren ve istemsizce titreyen  Merkel  , Alman halkını korkutmuştu.  Merkel  yaşananların ardından sağlık durumunun iyi olduğunu açıklarken , Merkel’e yakın olan kaynaklar ise dehidrasyon sebebiyle  Almanya  Başbakanı’nın titreme nöbeti geçirdiğini açıklamıştı.

Fakat dün Pekin’de onuruna düzenlenen törende  Merkel  , Keqiang ile birlikte sandalyelerde oturdu. Fakat ulusal marşlar söylenmeye başlanınca ortaya ilginç bir görüntü çıktı. Zira Çin Başbakanı Çin ulusal marşı çalınınca  Ayağa  kalktı. Bu sırada Merkel’in istifini bozmaması , “Almanya’nın başbakanının durumu iyi değil” yorumlarının yapılmasına sebep oldu.

Daha önce resmi törenlerde devlet başkanları ve siyasetçilerle bir araya gelen  Merkel  , titreme sorununa karşı oturma formülünü bulmuştu. Resmi törende Merkel’le birlikte olan siyasetçi ve liderler de  Merkel  ile oturuyordu. Fakat Çin’de yaşanan durum dünya siyasetinde bir ilk olarak tarihe geçti.

Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =