'Hint düğünü için 12 kat fazla harcama yapıyorlar'

Inventum Global Yönetici Ortağı Özpak ,  Hint  düğünlerinde kişi başı harcamanın 5 bin , 5 bin 500 avro olduğunu belirterek , "Normal turizm için gelen turistten 10 , 12  kat   fazla   harcama  yapıyorlar" dedi.

haber7
0

Denizi , kumu , plajları , tarihi ve kültürel değerleriyle turistlerin gözde tatil yerlerinden  Antalya  , düğün turizmiyle de ön plana çıkıyor.

 

 

Farklı yemek kültürleri , renkli kıyafetleri ve gelenekleriyle dikkati çeken Hindistan daki çiftler , düğün için özellikle son yıllarda Türkiye yi tercih etmeye başladı.

Lüks otellerde üç gün üç gece süren  Hint  düğünlerinde renkli görüntüler ortaya çıkıyor. Yıllık cirosu 40 milyar doları aştığı belirtilen düğünlerde , dünyaca ünlü R&B yıldızı Akon , Rahit Khan , Ruskar Prakash , Atif Aslam gibi ünlü şarkıcılar da sahne alıyor.

 

 

Düğün için yüzlerce aşçı , binlerce davetli ve organizasyon için çok sayıda görevli Türkiye ye geliyor. Hindistan dan gelen aileler de en güzel düğünü yapmak için hiçbir masraftan kaçmıyor.

Hint düğünü organizasyonu gerçekleştiren firmanın yönetici ortağı Özpak , yaptığı açıklamada ,  Hint  düğünleriyle Türkiye nin adından söz ettirdiğini söyledi.

Yaptıkları tanıtım çalışmaları sayesinde önemli yol katettiklerini vurgulayan Özpak , özellikle  Antalya  ve Bodrum da  Hint  düğünü yapmaya devam ettiklerini aktardı.

"Bu pazar tüm ülkelerin iştahını kabartıyor"

Hint düğünlerinin gelir bakımından da önemli olduğuna ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =