Salda Gölü'ndeki ziyaretçi sayısı 800 binin üzerine çıktı

Burdur'un Yeşilova ilçesinde , beyaz kumsalları ve turkuaz renkli suyunun rengiyle "Türkiye'nin Maldivleri" olarak ünlenen  Salda  Gölü'ne yılın sekiz ayında gelen  ziyaretçi   sayısı   800  bini ge

haber7
0

Burdur Valiliğince kentteki  turizm  noktalarının ziyaretçi sayılarına ilişkin yapılan açıklamaya göre , 1 Ocak - 31 Ağustos arasındaki ziyaretçi sayıları , 2018 in aynı dönemi ile karşılaştırıldığında önemli artış kaydedildi.

 

 

Burdur Müzesini ziyaret edenlerin  sayısı  , belirtilen dönemlerde 16 bin 630 dan 26 bin 295 e ulaştı.

Sagalassos Antik Kenti ne gelenler ise 39 bin 427 den 62 bin 842 ye çıktı.

 

 

İnsuyu Mağarası nı da yılın ilk sekiz ayında 87 bin 186 kişi ziyaret etti.

Son yıllarda bilinirliği oldukça artan , doğal güzelliği ve yoğun ziyaretçi  sayısı  ile gündeme gelen  Salda  Gölü nde , bu yıl 31 Ağustos itibarıyla ziyaretçi  sayısı   800   binin  üzerine çıktı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vali Hasan Şıldak , ziyaretçi sayılarındaki artışın Burdur için memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Burdur un  turizm  alanında önemli potansiyeli bulunduğunu vurgulayan Şıldak , şunları kaydetti:

"Her zaman dile getiriyorum. İlimizin bundan sonraki temel gelişim alanlarının en güçlüsü  turizm  olacaktır. Yıllar itibarıyla artış oranları da bunu ortaya koyuyor. İlgili bakanlıklarımızla bu alanlarda etkili projeler geliştiriyoruz ve hükümetimizin desteğini alıyoruz. Temel hedefimiz , tarihi ve doğal mirasımızı koruyarak sahip olduğumuz potansiyeli turizme ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =