Savunmada 7 milyar dolarlık buluşma

Türk  Savunma  ve havacılık sanayisi firmaları , bu alanda yılda 7  milyar  dolar harcama yapan Pakistan'da ihracat olanaklarını artırmak için yerel üretici ve tedarikçilerle buluşacak.

haber7
0

Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt , AA muhabirine yaptığı açıklamada , 2014 ten bu yana 4 kez düzenledikleri High Tech Port  Savunma  Fuarı nın 5 incisini , 29-31 Ekim de Pakistan da Karaçi Expo Center da gerçekleştireceklerini söyledi.

 

Kurt , daha önce İstanbul ve Katar da düzenledikleri fuarlara 260 farklı firmanın katıldığını belirterek , fuara konsept gereği yalnızca Türk firmaların katılabildiğini bildirdi.

Pakistan ın ise Türkiye nin platform ve sistem satışı itibarıyla şu anda en büyük ve sıcak  Savunma  sanayisi pazarı olduğuna değinen Kurt , "MİLGEM ve Atak helikopteri için atılan imzalar ihracat rakamını oldukça yukarıya taşıdı. Pakistan , Türk  Savunma  ve havacılık sanayisinin çok önemli bir merkez üssü haline geldi." dedi.

 

Cumhurbaşkanlığı  Savunma  Sanayii Başkanlığının desteğiyle gerçekleştirdikleri fuara , Pakistan  Savunma  Sanayii Bakanlığının ev sahipliği yaptığını belirten Kurt , fuar hazırlıklarının iki ülkede de yoğun şekilde ilerlediğini dile getirdi.

Pakistan daki fırsatlar

Hakan Kurt , Pakistan  Savunma  Sanayii Bakanlığının , kara , hava , deniz araçları , stratejik ürünler üretici ve tedarikçilerinin , Kara Araçları Araştırma Enstitüsünün , Pakistan Silah ve Mühimmat Fabrikaları ile Depo Komutanlığının fuara ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =