Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan , Gayrettepe-İstanbul Havalimanı  metro  Hattı HASDAL-İstanbul Havalimanı Kesimi Tünel Delme İşlemlerinin Tamamlanması ve Işık  göründü  Töreni’nde açıklamalarda bulu

haber7
0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ın açıklamasından notlar;

* Gayrettepe  İstanbul  Havalimanı hattında delme işlemi tamamlandı. Türkiye nin ilk hızlı metro sistemi olacak. Yaklaşık 30 km lik kısmda tünellerin işlemi tamamlanmış oluyor. Yaklaşık 7 ay içinde D100 karayoluna kadar kısımda Kağıthane ve Gayrettepe istasyonuna da ulaşmış olacak.

 

* Projenin en kısa zamanda vatandaşlarımıza ulaşması için ilk defa 10 adet  metro  kazı makinesi aynı anda kullanılıyor. Dünyanın en hızlı kazılan  metro  hattı olacak. Kazı hızında dünya rekoru da kırılmış oluyor. 

* Kağıthane kısmını gelecek yıl hizmete alacağız. Gayrettepe istasyonunda Taksim ve metrobüse ve yakın gelecekte inşa edeceğimiz projelere bağlanacaktır. Kağıthane istasyonunda Kabataş  metro  hattına entegre olacak. Havalimanı istasyonunda yüksek hızlı trene ve Halkalı da ise Marmaray ve Halkalı metrosuna bağlanacak. 

* Olimpiyatköy istasyonunda Başakşehir metrosuna , Kayaşehir de Kayaşehir metrosuna entegre olacak.  İstanbul  un dört bir yanı  İstanbul  Havalimanı na ,  İstanbul  Havalimanı ise tüm şehre bu  metro  ile bağlanacak. 

* Havalimanı 3 istasyonundayız. 200 metre uzunlukta 27 metre genişlikteki burada , normal bina olarak düşününce 8 kat aşağı indik. Bu istasyon havalimanındaki 3 istasyondan biri olacak. Bu dev havalimanına 1 tane istasyon ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =