"Ankara Anlaşması vizesi Ocak 2020’ye kadar uzatılacak"

CSS Legal Danışmanlık firmasından İngiliz Göçmenlik Hukuku Uzmanı Koray Saygın , "İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden anlaşmasız çıkmasının önünün kapatıldığını belirterek "Türk

haber7
0

İngiltere de önceki gün gerçekleştirilen Avrupa Birliği nden anlaşmasız ayrılık oylamasına ilişkin yazılı bir açıklama yapan Saygın , İngiltere muhalefet partisinin ve iktidardan bazı milletvekillerinin desteği ile reddedilen bu kararın sonucuna göre İngiltere’nin AB den 31 Ekim 2019’da anlaşmasız olarak ayrılamayacağına dikkati çekerek  Ankara   Anlaşması   vizesi  başvurusu yapacak kişilerin her ihtimale karşı hak kaybına uğramaması için işlemlerini başlatmaları gerektiğini ifade etti.

Süreci takip etmeye devam edeceklerini kaydeden Saygın şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu sürecin sonucunda İngiltere Avrupa Birliği’nden ya anlaşmalı ayrılacak ya da hükümet  Ocak  2020’ye  kadar  ikinci bir erteleme talep edecek.

Bunun Türk vatandaşlar için anlamı ise , İngiltere  Ankara   Anlaşması  İş Kurma  vizesi  başvurularının  2020   Ocak  ayına  kadar  devam edeceğidir. Başka seçenek olarak ise anlaşmalı Brexit olması halinde İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasını düzenleyen 50. maddenin öngördüğü şekliyle önümüzdeki 2 yıllık geçiş süresinde , Türk vatandaşların yine başvurularını rutin haliyle yapabilecekler."

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =