HDP'ye isyan gün geçtikçe büyüor

Oturma eylemine Mardin ,  Gaziantep  , Malatya ve Mersin’den gelen; polis ve asker olan oğulları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler de katıldı.

haber7
0

Evlatlarını terör örgütünün elinden kurtarmak için  HDP  Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi gerçekleştiren ailelerin sayısı 10’a yükseldi. Eyleme Mardin ,  Gaziantep  , Malatya ve Mersin’den gelen polis ve asker olan oğulları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler de katıldı. Yeni dâhil olan ailelerden Meryem Savur ve Sabiha Balta gelecek iyi haberi bekliyor. 4 yıl önce 17 yaşında kaybolan şu anda 21 yaşındaki Fırat Savur’un annesi Meryem Savur şunları söyledi: Oğlum bir gün evden dışarı çıktı gelmedi , okula gidiyordu , babası yok vefat etti. Ben çocuğumu büyüttüm şimdi kayıp , ben araştırdım , biri dağa kaçırıldığını söyledi. Anneleri haberlerde gördüm , ben de geldim” dedi.

HİÇBİR HABER ALAMADIK 5 yıl önce çocuğunun kaçırıldığını iddia eden Sabiha Balta ise oğlu Arafat Balta’yı getirmezlerse kendini ve onları yakacağını aktardı. 5 yıl önce 20 yaşında iken kaçırılan Arafat Balta’nın şu anda 25 yaşında olduğunu belirten anne , oğlundan tam 5 yıldır haber alamadığını dile getirdi. Sabiha Balta , çocuğunu beklediğini belirterek “Ben rüşvetçilerden şikâyetçiyim , oğlum gelmezse kendimi ateşe veririm , vallahi onları da yakarım. Dağdakilerin hepsi rüşvetçi parayla adam öldürüyorlar , hem para veriyorlar hem de öldürtüyorlar. Kesinlikle ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =