Sağlık Bakanlığından 'ambulans yönlendirme' iddialarına yalanlama

 Sağlık  Bakanlığı , yaptığı açıklama ile "Ambulansların Bilkent Şehir Hastanesi'ne sevk edilmesi için talimat verildiği iddiaları tamamen hayal ürünüdür" ifadeleriyle iddiaları yalanladı.

haber7
0

Sağlık Bakanlığı tarafından ,  Ankara  da ambulansların Bilkent Şehir Hastanesi ne sevk edilmesi için talimat verildiği iddialarının , tamamen hayal ürünü olduğu belirtildi. 

Bakanlık tarafından ,  CHP  Milletvekili Gamze Taşçıer in Bakan Fahrettin Koca ya yöneltilmek üzere TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde ve bazı basın yayın organlarında yer alan iddialara ilişkin açıklama yapıldı. 

Açıklamada , Taşçıer in önergesinde yer alan iddiaların bazı basın organlarında "Ankara da ambulanslara Şehir Hastanesi baskısı" başlığıyla yer bulduğu belirtilerek , şunlar kaydedildi:

"Gamze Taşçıer in öne sürdüğü Ankara’da 112 Acil ambulanslarına , hastaların yeri ve durumunun aciliyeti sorulmaksızın Bilkent Şehir Hastanesi ne sevk edilmesi için talimat verildiği iddiaları tamamen gerçek dışı ve hayal ürünüdür. Türkiye nin her yerinde olduğu gibi  Ankara  ilimizde de ambulanslar aldıkları hastayı , hastanın durumuna göre müdahale imkanı bulunan en yakın ve en uygun  Sağlık  kuruluşuna götürmekle yükümlüdür." 

Bakan Koca tarafından daha önce konuya açıklık getirilmiş olmasına rağmen önergede "şehir hastanelerinde hasta garantisi" olduğunun öne sürüldüğüne işaret edilen açıklamada , "Bu vesileyle bir kez daha tekrar etmek gerekir ki şehir hastanelerinde bahsedildiği şekliyle ne muayene ve diğer poliklinik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =