Facebook yeni bir skandalla çalkalanıyor: 419 milyon telefon numarasını sızdırdı!

 Facebook  , yine kullanıcılarını tedirgin eden veri skandalı ile çalkalanıyor. 400 milyondan fazla kullanıcının  telefon   numarasını  internete sızdığı belirtilen  Facebook  , konuya ilişkin açıklama yaptı. Lakin yapılan aç

haber7
0

Facebook , yine kullanıcılarını tedirgin eden veri skandalı ile çalkalanıyor. Ortaya çıkan bilgiye göre milyonlarca  Facebook  kullanıcısının  telefon  bilgilerinin kolayca bulunabildiği ortaya çıktı.

 

 

FCEBOOK MİLYONLARCA KULLANICININ  telefon  NUMARASINI KORUMASIZ SAKLAMIŞ!

Teknoloji sitesi TechCrunch’ın aktardığına göre  Facebook  un 400 milyondan fazla kullanıcının  telefon   numarasını  internete sızdırdığı anlaşıldı. Yapılan İnceleme sonrasında birçok kullanıcının  telefon  numaralarının yanı sıra adları , cinsiyetleri ve yaşadıkları ülkeleri de görünüyor. 

 

 

Telefon numara ile hesap şifresi yenileme de dahil birçok işlem gerçekleştirilebiliyor. Fakat kullanıcıları en çok tedirgin eden kısmın sızdırılan verilerin  telefon  dolandırıcılarının eline geçme ihtimali olarak değerlendiriliyor. 

FACEBOOK SÖZCÜSÜNDEN AÇIKLAMA GELDİ!

Facebook sözcüsü Jay Nancarrow söz konusu  telefon  numaralarının bulunduğu veri tabanına erişimin kesilmesinden önce bütün verilerin temizlendiğini açıkladı.

Fakat bu verilerin Facebook’tan ne zaman kim tarafından temizlendiği; neden temizlendiği ise bilinmiyor.

FACEBOOK DAHA ÖNCESİNDE CAMBRİDGE ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =