Doğu'nun en büyük ilçelerinden Tatvan, susuz bırakıldı

 Doğu  Anadolu'nun en  büyük   ilçelerinden  olan Bitlis'in  Tatvan  ilçesinin suyunu  VEDAŞ  kesti.

haber7
0

VEDAŞ ,  Bitlis  in  Tatvan  Belediyesi nin su depolarına giden elektrikleri kesti. Durum böyle olunca ilçe halkı susuzlukla karşı karşıya kaldı.

 

 

Konuyla ilgili görüştüğümüz Ak Partili  Tatvan  Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani elektrik kesintisinin haksız olduğunu , VEDAŞ bizi ve halkı karşı karşıya getirmek istediğini söyledi.

İşte Geylani nin yaptığı açıklamalar

 

 

2018 yılına ait borcumuzu takside bağladık ödüyoruz. 2019 yılı için Güneş enerji santralinden ürettiğimiz elektriği kendilerine aktarıyoruz. Her ay imkanlar dahilinde ödemelerimizi de yapıyoruz. En son geçen hafta ödeme yaptık.  Bitlis  te bizim kadar ödeme yapan başka bir belediye de yok. 2019 için var olan borcumuz 3 milyon 411 bin TL.

Göreve geleli 5 ay oldu ,  VEDAŞ  bu süre içinde 5 kez elektriğimizi kesti. Kendileriyle görüştük ve kaynak bulduğumuz anda borcumuzun tamamını ödeyeceğimizi söyledik. Malesef sürekli elektriğimizi keserek bizleri zor durumda bırakmak istiyorlar. Borçtan dolayı elektriğin kesilemeyeceğine dair emsal mahkeme kararı da elimizde , buna istinaden biz de mahkemeye başvurumuzu yaptık.

memurlar.net

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =