Toyota TNGA teknolojisini küçük segmente aktarıyor

Toyota’nın sürüş kalitesi , yol tutuş ve tasarım konusunda C-HR ve Corolla gibi dikkati çekici yeni otomobiller üretmesini sağlayan  Toyota  Yeni Global Mimarisi (TNGA) felsefesi , geliştirilerek yeni platformlara aktarılıy

haber7
0

Toyota açıklamasına göre , ilk olarak GA-C platformuyla orta ölçekli modeller için kullanılan  TNGA  , son jenerasyon Prius , C-HR ve yeni tanıtılan Corolla’nın sürüş karakterinin ve çekiciliğinin daha ileriye taşınmasını sağlamıştı. 

Benzer şekilde GA-K platformuyla bu felsefe , Yeni Camry ve Yeni RAV4 ile birlikte büyük SUV ve sedan segmentine taşındı.  Toyota şimdi ise ,  TNGA   teknolojisini  yeni geliştirdiği GA-B platformuyla yeni üreteceği küçük segment otomobillere aktarmaya hazırlanıyor. 

SPORTİF VE GÜVEN VEREN DOĞAL SÜRÜŞ 

Açıklamaya göre , GA-C ve GA-K platformları gibi yeni GA-B platformu da sürücüsüne güven verecek ve doğal sürüş hissi sunacak şekilde tasarlandı.  Toyota  mühendisleri , bunu başarmak için daha ileri seviye yeni birleştirme teknolojileri kullanarak gövde sertliğini artırırken araç ağırlığı ve maliyeti koruma alanlarına da odaklandılar. 

GA-B platformuna sahip yeni araçlarda sürücü koltuğu daha alçakta ve aracın merkezine daha yakın konumlandırılacak. Böylece aracın ağırlık merkezi aşağı çekilecek. Aracın yol tutuşunu iyileştiren bu adımla birlikte aracın sürüş pozisyonu da daha sportif bir sürüşe imkan tanıyacak.

DAHA ÖZGÜR TASARIM VE DAHA GENİŞ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =