Diyarbakırlı annelerin cesareti HDP'ye kepek indirtti

Oğlu  HDP  tarafından dağa kaçırılan Hacire annenin mücadelesi Diyarbakırlılara örnek oldu. 8 aile  HDP   Diyarbakır  İl Binası önünde eylem başlattı. Uzmanlara

haber7
0

HDP  Diyarbakır  İl Binası önünde , çocukları dağa kaçırılan anneler eylem başlattı. Hacire annenin başlattığı eylemden cesaret alan aileler , "Çocuklarımızı almadan gitmeyiz" mesajı veriyor.  annelerin  kararlılıkları tüm ülkede de takdirle karşılanıyor. Uzmanlar ,  annelerin  bu duruşunun önemini haber7.com için yorumladı. 

ORHAN MİROĞLU: KÜRT ANALARI PARTİYA ME DİYOR

Kürt anaları bir zamanlar evlatlarını , gözaltı merkezlerinde ölü/diri arıyorlardı.Şimdi ‘partiya me’ deyip yıllardır oy verdikleri partinin binalarında arıyorlar. O binaların kapıları yüzlerine kapansa da , ey senyor ve senyoritalar , haberiniz olsun , yeni bir tarih yazıyorlar.

ÖMER VEHBİ HATİPOĞLU:  PKK  NIN İDEOLOJİK SAPKINLIĞINI ORTAYA KOYDU

 

 

Ben , çocukları  HDP  kanalıyla dağa çıkarılan  annelerin  ,  HDP  yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunmalarını , STK ve devlet kurumlarının da bu insanlara ücretsiz adli yardımda bulunmaları önerisinde bulundum.

Annelerin feryadı yürek acısı.  HDP  ve PKK’nın Kürt halkına yaşattığı acının çok açık ve net bir göstergesidir. Kendi çocuklarını Avrupa başkentlerinde okutan , Avrupa’da sörfe ve spor etkinliklerine gönderen  HDP  yöneticilerinin mazlum Kürt çocuklarını dağa ve ölüme ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =