35 yıldır tüm zorluklara rağmen bayrağı dalgalandırıyor

Yüksekova Suüstü köyünde yaşayan 82 yaşındaki Seyit Tahir Öztepe , 35 senedir  tüm   zorluklara   rağmen  evinin yanındaki tepede Türk bayrağını dalgalandırıyor.

haber7
0

Türkiye nin güvenlik açısından önemli noktalarından biri olan Hakkari nin Yüksekova ilçesinde 35  yıldır  dalgalanan bir Türk bayrağı var.

Ay yıldızlı  bayrak  , eski muhtar olan 82 yaşındaki Seyit Tahir Öztepe tarafından Zirve tepe olarak adlandırılan bölgeye tüm köyün çevresinden görülecek şekilde dikildi.

HER SABAH KONTROL EDİYOR

35  yıldır  her sabah kalktığında bayrağın yerinde olup olmadığına baktığını söyleyen Öztepe , tüm  zorluklara   rağmen  gece gündüz nöbet tutarak ömrü boyunca bayrağının hiçbir şekilde inmeyeceğini söyledi.

"BU BAYRAĞI KİMSE ELLEYEMEZ"

Ailesinin Seyit kökenli olduğunu ifade eden Öztepe , "Alpaslan Rojhat tarafından 1071’de Malazgirt e getirilmiş ve oradan da Ahlat a yerleştirilmişler. Ondan sonra atalarımın hepsi ilim ve irfan sahibi okudukları için buralara halkı eğitmek istemiş. O tarihten bu zamana kadar biz vatanımıza bağlıyız.  bayrak  da bizim olduğu için bağlıyız. Allah’ın izniyle biz bu bölgede ailem sağ kaldığı müddetçe bu  bayrağı  kimse elleyemez. Hepimiz bu bayrağın altında toplamışız ve korumak zorundayız. Bu  bayrak  , 1984 tarihinden bugüne kadar tam 35 senedir burada dikilidir. Allah’ın izniyle bu ebediyen devam edip , gidecektir.” ifadelerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =