Azeri genç, Başkan Erdoğan’la görüşmek için bisikletle yola çıktı

Azerbaycanlı  genç   Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’la  görüşmek  için  bisikletle   yola  çıktı.

haber7
0

Azerbaycan’ın  Zagatala  kentinde yaşayan  İzeddin Abdullayev  ,  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmek için Azerbaycan’dan  bisikletle   yola  çıktı. Uzun yıllardan sonra kendi hayalini gerçekleştirmek için yaşadığı "Yolayrıc" köyünden  yola  çıkan  İzeddin Abdullayev  , Ankara’ya doğru hareket etti. Yaklaşık 16-17 günde 1600 km kat ederek Ankara’ya varmayı planlayan İzeddin’in en büyük hayali ise  Cumhurbaşkanı  Erdoğan’la görüşmek.

Oğlunun ondan hayır duasını istediğini belirten Annesi  Humay Abdullayeva  , "Bana gelerek hayır duamı istedi. Dedi ki , Anne ben  yola  çıkıyorum. Allah’tan oğlumun sağ salim gidip gelmesini istiyorum. Benim başka arzum yok. İnşallah Erdoğan’la görüşerek hayallerine kavuşur." diye konuştu.

Azerbaycan’ın  Zagatala  kentinden Ankara’ya gitmek için  yola  çıktığını vurgulayan  İzeddin Abdullayev  , "Yolum uzun ama yolun uzaklığı beni niyetimden vazgeçirmiyor. Recep Tayyip Erdoğan’ı çok seviyorum. Bu , benim uzun yıllardan beri olan hayalim. Bin 600 km yolu 16-17 güne kat etmeyi düşünüyorum. Recep Tayyip  Erdoğan  ile görüşmek hayalim inşallah gerçekleşir. İnşallah Allah’ın yardımıyla onunla görüşürüm. Benim gibi Erdoğan’ı seven ve tanışmak isteyen yüz binlerce Azerbaycanlı genç var. Bütün bu genç insanların adına oraya gidiyorum. Hayalimin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =