Muhammed Salih savaşıyor! 'Oğlum bu acıları kaldıramaz'

Malatya’da yaşayan  SMA tip-2  hastası  Muhammed   Salih  Habeş’in tedavisi için gerekli olan ilaçları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmadığı için devlet karşılamıyor. Sadece bir dozu yaklaşık 175 bin dolar ol

haber7
0

5 yıl önce Suriye’deki iç savaştan kaçarak Malatya’ya sığınan Habeş ailesinin en küçük çocuğu olan 3 yaşındaki Muhammed  Salih  Habeş , doğuştan SMA tip-2 hastası. Hastalık sebebiyle yatağa bağımlı yaşayan ve konuşamayan küçük Muhammed’in iyileşmesi için ilaç tedavisi gerekiyor. Bir dozu yaklaşık 175 bin dolar olan ve en az 3 doz kullanılması gereken ilaç için  Muhammed  uzatılacak bir yardım eli bekliyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) , SMA hastaları için bir süredir ilaç temin ediyor ancak  Muhammed  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmadığı için bundan faydalanamıyor. 

Oğlunun sağlık durumunun her geçen gün daha da kötüye gittiğini ifade eden anne Gülistan Habeş , “Oğlumun belden aşağısı tutmuyor. Nefes almakta zorlanıyor. Hastanelere gittik ancak Türkiye vatandaşı olmadığımız için ilaç parası karşılanmıyor. Bizim bu ilacı almamız imkansız.  Oğlum  avucumdan kayıp gidiyor. Ne yapacağımı bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

Çaresiz bir şekilde yardım beklediklerini dile getiren Habeş , “Allah rızası için bize el uzatsınlar.  Oğlum  bu  acıları  kaldıramaz. Tek çıkış yol ilaç kullanması” diye konuştu.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =