Trump'tan Ruhani ile görüşmeye yeşil ışık

 ABD  Başkanı Donald  Trump  , New York'ta yapılacak BM Genel Kurulu görüşmelerinde İran Cumhurbaşkanı Hasan  Ruhani  ile görüşme ihtimaline açık olduğunu söyledi.

haber7
0

ABD Başkanı Donald  Trump  , New York ta yapılacak Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu görüşmelerinde İran Cumhurbaşkanı Hasan  Ruhani  ile görüşmeye açık olduğunu söyledi.

ABD Başkanı  Trump  , Beyaz Saray da düzenlenen bir etkinlikte basın mensuplarının dış politikayla ilgili sorularını yanıtladı.

"Trump  ABD  ile anlaşma yapmayı çok istediğini savundu"

İran da bir rejim değişikliği peşinde olmadıklarını kaydeden  Trump  , İran ın 2 ,5 yıl önceki ülke olmadığını ve  ABD  ile anlaşma yapmayı çok istediğini savundu.

Bu ayın sonunda New York ta yapılacak BM Genel Kurulu görüşmelerinde İran Cumhurbaşkanı  Ruhani  ile görüşüp görüşmeyeceğiyle ilgili bir soruya  Trump  , "Bilmiyorum. Her şey mümkün. Kendi sorunlarını çözmek istiyorlar. Finansal olarak kötüye gidiyorlar. Biz bu sorunları 24 saatte çözebiliriz." diye yanıt verdi.

"Macron üzerinden konuşmuyoruz"

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron un arabuluculuk girişimine de değinen  Trump  , "Cumhurbaşkanı Macron un dahlini takdir ediyorum ama Macron üzerinden konuşuyor değiliz , direkt ilgili kişilerle konuşuyoruz. (İran ile) Anlaşmak için kimseye ihtiyacımız yok , doğrudan anlaşma yapabiliriz." şeklinde konuştu.

ABD Dışişleri Bakanlığı son olarak , İran ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =