Hayatını kaybedenlerin sayısı giderek artıyor!

Bahamalar'ı vuran Dorian Kasırgası nedeniyle  Hayatını   kaybedenlerin   sayısı  20'ye yükseldi. Kategori 2 seviyesine gerileyen ve ABD'nin doğu yakasına doğru ilerleyen Dorian Kasırgası'nın Florida ve Georgia eyaletlerini

haber7
0

Bahamalar Sağlık Bakanı Duane Sands , yaptığı açıklamada , kasırga nedeniyle 7 olarak açıklanan ölü sayısının 20 ye çıktığını ve sayının daha da artmasından endişe duyulduğunu söyledi.

Atlas Okyanusu nda Bahamalar ı 5 inci kategoride vuran kasırga , can kaybına ve büyük hasara neden oldu.

AA nın haberine göre; Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) yayımladığı görüntüler , kasırganın Bahamalar da neden olduğu tahribatın boyutunu ortaya koyuyor.

70 BİN KİŞİN ACİL İNSANİ YARDIMA İHTİYACI VAR

Kasırganın vurduğu Bahamalar ı ziyaret eden Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Mark Lowcock ise 70 bin kişinin , gıda ve temiz içme suyu gibi acil insani yardıma ihtiyaç duyduğunu bildirdi.

Bahamalar Başbakanı Hubert Minnis de Marsh Limanı çevresindeki yapıların yüzde 60 ının zarar gördüğünü açıkladı.

KASIRGA ABD YE DOĞRU İLERLİYOR

Kategori 2 seviyesine gerileyen ve ABD nin doğu yakasına doğru ilerleyen Dorian Kasırgası nın Florida ve Georgia eyaletlerini vurması , ayrıca Güney ve Kuzey Carolina da etkili olması bekleniyor.

ABD Ulusal Kasırga Merkezi , güç kaybeden ancak hala tehdit oluşturmayı sürdürdüren ve saatteki hızı 177 kilometreye gerileyen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =