Bahçeli'den Sivas Kongresi mesajları!

MHP Genel Başkanı Devlet  Bahçeli  ,  Sivas  Kongresi'nin yıl dönümü dolayısıyla Twitter hesabından bir dizi mesaj yayınladı.  Bahçeli  , 'en ağır ceza Türklere verilecek , Türkiye öldü diyorlard

haber7
0

MHP lideri  Devlet Bahçeli  nin tweetleri şu şekilde:

 

 

Tertemiz şehit kanlarıyla yoğrulmuş kutlu vatan topraklarında varlık haklarımızın , varoluş hakikatimizin mücadelesini korkusuzca vere vere bugünlere geldik. Tarih boyunca zulme rıza göstermedik , zalimlere göz açtırmadık , zora düşsek de zaafa düşmedik.

"EN AĞIR CEZA TÜRKLERE VERİLECEK , TÜRKİYE ÖLDÜ" DİYORLARDI

 

 

Bir asır önce habaset planlar , hain senaryolar , hunhar tertip ve teşebbüsler her yerimizi ölümcül ur gibi sarmıştı. Dönemin Birleşik Krallık Başbakanı “En ağır ceza Türklere verilecek…Türkiye öldü!” rezil beyan ve bildirisiyle avunuyor , düşmanlıkta eşik ve sınır tanımıyordu.

"AĞIR SALDIRILARIN İÇİNDEN ÇIKTIK , BARBAR KUŞATMALARI PARÇALADIK"

Ağır saldırıların içinden çıkarak , barbar kuşatmaları parçalayarak , en müşkül zamanlarda bile olağanüstü diriliş ruhu göstererek kefenleri yırtmıştık. Merhum M.Cemal Kuntay bakınız ne demişti: “Ölmez bu vatan , farz-ı muhal ölse de hatta , çekmez kürenin sırtı o tabût-ı cesîmi.”

"SİVAS KONGRESİ YLE YEDİ DÜVELE MEYDAN OKUNMUŞTUR"

4 Eylül 1919 Perşembe saat 14.00’de ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =