Anason çayının faydaları neler? Anason çayı nasıl demlenir?

 Anason  son yıllarda birçok ülkede bilinen ve kullanılan bir bitkidir. Özellikle  çayı  sindirimi rahatlatması sebebiyle kullanılır. Peki  Anason   çayının   faydaları  nelerdir? Yapılan araştırmalara göre besin değ

haber7
0

Anason çayı ,  Anason  tohumundan yapılan gittikçe popülerleşen oldukça faydalı bir çaydır.  Anason  Türkiye , Suriye , İspanya gibi doğu Akdeniz bölgesinin doğal bir bitkisidir. Otsu bir yapıya sahiptir ve maydanozgiller familyasının mensubudur. Tatlı ve aromalı  Anason  çayı , sindirim problemleri ile başa çıkmaya yardımcı olur. Peki bir çok rahatsızlığı ortadan kaldıran  Anason  çayı  nasıl  demlenir? İşte  Anason  çayının  faydaları  ve bilinmeyenler...

 

 

ANASON ÇAYININ FAYDALARI NELER?

Solunum sistemini temizlerken; astım , bronşit , soğuk algınlığı , zatürree (pnömoni) ve sinüzit gibi sorunlarda yardımcı olur.

 

 

Boğazda biriken enfeksiyonlu hücreler iltihaba ve kuru öksürüğe neden olur. Ancak  Anason  çayı boğazı yumuşatarak tüm iltihabı balgam yolu ile atar. Aynı zamanda kısa sürede öksürüğü bitirir.

Anason çayı , yemeklerden sonra veya yatmadan önce kullanıldığında , uyku bozukluklarının yönetiminde inanılmaz derecede değerlidir. 

Sindirim sistemini rahatlatır. Burada meydana gelen hazımsızlık problemini önlerken mide bulantısını da geçirir.

Özellikle anne sütü konusunda sıkıntı çeken kadınların süt üretimini arttırır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir. Aynı zamanda iyi bir antioksidandır. Vücutta var olan zehirli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =