'Turizmdeki kayıplar alternatif pazarlarla telafi edildi'

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık , turizmde başta Almanya olmak üzere bazı  pazarlarla  yaşanan kayıpların alternatifleriyle  telafi  edildiğini bildirdi

haber7
0

Ayık , yaptığı açıklamada ,  Türkiye  turizminde pazarlara bakıldığında ana bloku Rusya ile Almanya nın oluşturduğunu , özellikle Rus turistlerde ciddi artışların devam ettiğini ve yıl sonunda 6 milyona yakın bir rakamın görülebileceğini söyledi.

Almanya pazarında ise en iyi yılın 2015 olduğunu ve bu yılın rakamlarına göre bu pazarda bir gerilemenin yaşandığını dile getiren Ayık , şöyle konuştu:

"Almanya pazarında 2015 in gerisindeyiz ama geçen yıl ile bu yılı kıyasladığımızda daha iyi durumdayız. Almanya başta olmak üzere Hollanda , Belçika , Avusturya , Fransa gibi pazarlardaki kayıplarımızı yan  pazarlarla   telafi  ettik. Dikkati çeken hususlardan birisi ise İngiltere de önemli bir pazar olmaya başladı. Ukrayna , Polonya başta olmak üzere Macaristan , Çekya , Slovakya , Romanya , Balkan ülkelerinde ciddi artışlar yakaladık. Rusya ve yan pazarlar diye tabir ettiğimiz  alternatif  pazarlarda ciddi artışlar oldu."

"İSKANDİNAV PAZARI DİKKATLE TAKİP EDİLMELİ"

Dikkatle takip edilmesi gereken pazarların başında İskandinav ülkeleri geldiğini belirten Ayık , burada Almanya ve Orta Avrupa pazarına benzer bir durumun yaşandığını söyledi.

İsveç , Norveç , Finlandiya , Danimarka gibi pazarlardan geçmiş yıllarda  Türkiye  nin daha fazla turist geldiğini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =