Şeker pancarı alım fiyatı yüz güldürdü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Konya'da açıkladığı şeker  pancarı   alım   fiyatı  , ve kota üreticiler tarafından sevinçle karşılandı. Fiyatların bir önceki yıla göre %27 ,7 oranında artmasıyla yüzü

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , önceki gün Konya’da gerçekleştirilen bir toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada şeker  pancarı  üreticisini sevindirdi.  Erdoğan  , Nişasta Bazlı  Şeker  (NBŞ) kotasını yapacakları düzenleme ile yüzde 2 ,5 olarak uygulayacaklarını ve şeker  pancarı   alım  fiyatını 235 liradan 300 liraya çıkardıklarını müjdeledi.  Şeker   pancarı   alım  fiyatlarının bir önceki yıla göre yüzde 27 ,7 oranında arttırılması üreticinin yüzünü güldürdü. Erzincan Ziraat Odası Başkanı Tamer Geyik , geçen yıl pancarın tonunun 235 liradan alındığını anımsattı. Cumhurbaşkanı  Erdoğan  ın , açıklamasının çiftçileri mutlu ettiğini belirten Geyik , fiyat artışından tüm üreticilerin memnun kaldığını söyledi.

GEYİK: ÇİFTÇİ MEMNUN

Özelleştirilen Erzincan  Şeker  Fabrikası yetkilileriyle de görüştüğünü anlatan Geyik , şunları kaydetti: "Fabrika yetkilileri , daha önce pancar alımları için 280 lira taban fiyat belirlediklerini kamuoyuna duyurmuşlardı. Ancak belirlenen fiyatın , devletin belirleyeceği fiyatın altında olması halinde , bunu devletin belirlediği orana yükselteceklerini söylemişlerdi. Üreticilerimiz tarladaki  pancarı  hasat ederek fabrikaya teslim edecek. Cumhurbaşkanımızın açıklaması çiftçileri memnun etmiştir."

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =