Otoban ve hızlı tren için iş birliği yapalım

Çekya Başbakanı  Babis  ulaşımda iş  birliği  çağrısı yaptı.  Babis  “Otoban ağını tamamlamak ve yüksek  hızlı  trenlere  yatırım  yapmak istiyoruz. Bu konularda sizinle iş  birliği  yapabiliriz” dedi.

haber7
0

Türkiye’nin ulaşım ağları konusundaki tecrübesi ve başarısı dünya ülkelerinin dikkatini çekmeye devam ediyor. Bir dizi temas için Türkiye’de bulunan  Çekya  Başbakanı Andrej  Babis  , “Bizim uzun dönemli bir  yatırım  planımız var.  Otoban  ağını tamamlamak ve yüksek  hızlı  trenlere  yatırım  yapmak istiyoruz. Eminim ki bu konularda iş  birliği  yapabiliriz” dedi.  Türkiye  Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla  Çekya  Başbakanı Andrej  Babis  onuruna çalışma yemeği düzenlendi.  Babis  , buradaki konuşmasında  Türkiye  ziyaretinde kendisine Çek iş insanlarının da eşlik ettiğini belirterek , iki ülke arasında ümit vadeden iş  birliği  alanları olduğunu söyledi.      

YENİ ÇALIŞMALAR 

Her iki ülkenin de mevcut ticaret hacminden memnun olmadığını dile getiren  Babis  , Çekya’nın ürettiği malların yüzde 87’sini Avrupa Birliği’ne ihraç ettiğini ancak hükümetin girişimcileri yeni pazarlara açılması konusunda desteklediğini anlattı.  Babis  , Çek şirketlerinin Türkiye’de akıllı şehir , madencilik , enerji alanlarında başarılı projeler yürüttüğünü hatırlattı.  Babis  “Bizim uzun dönemli bir  yatırım  planımız da var.  Otoban  ağını tamamlamak ve yüksek  hızlı  trenlere  yatırım  yapmak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =