Tunceli'de 3 terörist ve işbirlikçi tutuklandı

Tunceli'de TKP/ML terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren 3 terörist ve işbirliği içerisinde olan bir kişi tutuklandı.

haber7
0

Tunceli de 3  terörist  ve bir işbirlikçi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Alınan bilgiye göre ,  Tunceli  kırsalında TKP/ML terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren 3  terörist  ve bunlara kuryelik yapan bir kişi , 24 Ağustos ta Malatya da güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonla yakalandı.

Tunceli Emniyet Müdürlüğünde gözaltında bulunan bu kişiler , işlemlerinin ardından  Tunceli  Adliyesi ne sevk edildi.

Zanlılar , çıkarıldıkları mahkemece "silahlı terör örgütüne üye olmak" , "devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak" iddiasıyla tutuklandı.

Olay

Tunceli de 24 Ağustos ta Kent Güvenliği Yönetim Sistemi ve Plaka Tanıma Sistemi kameralarının elde ettiği görüntülerde yapılan incelemede , şüpheli araçta bulunan bir kişinin TKP/ML terör örgütünde faaliyet gösteren kişi olabileceği değerlendirilerek araç İnsansız Hava Aracı desteğiyle takibe alınmıştı. Malatya da durdurulan araç içindeki 3 TKP/ML terör örgütü mensubu ve bu kişilere yardım eden şüpheli yakalanmıştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =