Türk savunma sanayisinden Londra'da tanıtım atağı

Türkiye’nin en büyük sanayi kümelenmesi  SAHA İstanbul  , aralarında  ASELSAN  ,  HAVELSAN  ,  ROKETSAN  gibi Türkiye’nin dev  savunma  sanayi firmalarının yer aldığı 21 üyesiyle birlikte "DSEI 2019 , Uluslararası

haber7
0

SAHA İstanbul dan yapılan açıklamaya göre , 10-13 Eylül 2019 da  Londra  da ExCeL London Fuar Merkezi nde düzenlenecek fuarda ,  savunma  Sanayi Başkanlığı ile birlikte Türkiye den 21 i  SAHA İstanbul  üyesi olan 47 katılımcı yer alacak.

Türkiye nin en büyük , Avrupa Havacılık ve Uzay Kümeleri Birliği ne üye 2 nci en büyük sanayi kümelenmesi  SAHA İstanbul  , iki yılda bir gerçekleştirilen DSEI (Defence and Security Equipment International / Uluslararası  savunma  ve Güvenlik Ekipmanları) Fuarı nda , Türk  savunma  sanayisinin potansiyelini uluslararası etkin bir platformda anlatacak , kümelenmenin ve firmaların tanıtımını yapacak.

"Türkiye nin  savunma  potansiyelini anlatacağız"

Açıklamada görüşlerine yer verilen  SAHA İstanbul  Genel Sekreteri İlhami Keleş , uluslararası networklerin kurulması için Türk firma yetkilileriyle yabancı  savunma  sanayi temsilcileri arasında B2B görüşmeleri organize edeceklerini belirtti.

SAHA İstanbul olarak bu yıl yurt dışı  tanıtım  çalışmalarına ağırlık verdiklerini ve  DSEI 2019  un katılmayı planladıkları etkin platformlardan biri olduğunu ifade eden Keleş , şunları kaydetti:

"İngiltere , dünyada  savunma  sanayi ihracatçı ülkeleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. 21 üyemizle birlikte  DSEI 2019  de olacağız ve Türkiye nin  savunma  sanayi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =