Adana'da 15 gün boyunca gösteri ve yürüyüşler yasaklandı

Adana'da , 15  gün   boyunca   gösteri  yürüyüşleri , basın açıklamaları , çadır kurma ve stant açma gibi etkinliklerin yasaklandığı bildirildi.

haber7
0

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada , PKK/KCK terör örgütü ile iltisaklı faaliyetleri nedeniyle Diyarbakır , Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden alındığı hatırlatılarak , bu kapsamda bazı tedbirlerin uygulanacağı belirtildi.

Açıklamada , kentte yaşanabilecek her türlü olumsuz durumun önüne geçilebilmesi amacıyla bugünden başlayarak 15 gün süreyle , "Diyarbakır , Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden alınması sebebiyle" gerçekleşmesi muhtemel eylem ve etkinlikler ile belirtilen konuların devamı niteliğindeki  yürüyüş  , basın açıklaması , açlık grevi , oturma eylemi , bildiri dağıtma , afiş asma , stant ve çadır kurma gibi her türlü eylem ve etkinliklerin yasaklandığı aktarıldı.

Öte yandan , 6 Eylül de , Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı yöneticileri ve vakıf ile irtibatı tespit edilen sanıkların 4. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılamalarının süreceğine değinilerek , bu kapsamda da yarından itibaren 10 Eylül e kadar kent genelinde  yürüyüş  , basın açıklaması , açlık grevi , oturma eylemi , stant ve çadır kurma , bildiri dağıtma , afiş asma gibi tüm faaliyetlerin yasaklandığı kaydedildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =