Darüşşafaka Cemiyeti ‘’Eğitimde Fırsat Eşitliği’’ için koşuyor!

Darüşşafaka  Cemiyeti  , bu yıl 3 Kasım tarihinde 41'incisi düzenlenecek olan İstanbul Maratonu ile  Eğitimde   Fırsat   Eşitliği  misyonuna katkıda bulunmaya devam ediyor.

haber7
0

Darüşşafaka  Cemiyeti  , bu koşuyla okulda eğitim gören 120 öğrencinin 1 yıllık eğitim masraflarına destek olmak için 800 bin TL nin toplanmasını hedefliyor.

Türkiye nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan  Darüşşafaka   Cemiyeti  , 3 Kasım 2019 Pazar günü düzenlenecek olan 41’inci İstanbul Maratonu’nda yerini alarak ,  Eğitimde   Fırsat  eşitliğine destek vermeye devam ediyor. Maratonda koşacak ya da yürüyecek gönüllülerin  Darüşşafaka  da yeni eğitim görmeye başlayacak 120 öğrencinin 1 yıllık eğitim masraflarını destekleyecek 800 bin TL’nin toplanmasına katkıda bulunması hedefleniyor.

156 yıldır küçük yaşta ebeveyn kaybı yaşamış , maddi olanakları sınırlı , yetenekli çocukların çağdaş bir eğitimle buluşabilmesi için çalışmalarını sürdüren  Darüşşafaka   Cemiyeti  , bu maratonda ‘Söz konusu eğitimse yardıma koşarız’ diyen eğitim sevdalılarının desteklerini bekliyor. Toplumsal dayanışmaya ilham kaynağı olan  Adım Adım oluşumunun katılımcılarından biri olan  Darüşşafaka   Cemiyeti  ne destek vermek isteyenler , “İyilik Peşinde Koş” (İPK) platformuna üye olarak yardımseverlik koşularına katılabiliyor.  Darüşşafaka  için koşarak ya da yürüyerek bağış toplayan gönüllüler , İPK sistemi sayesinde topladıkları bağış miktarını ve destekçilerini kolaylıkla takip edebiliyor. Maratona katılmak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =