Mehmet Soysal Hürriyet'teki görevinden ayrıldı

Hürriyet üst yöneticilerinden ,  Mehmet   Soysal  ve Bülent Ayanoğlu görevlerinden ayrıldı

haber7
0

Hürriyet Gazetecilik (HURGZ) , şirket bünyesinde İcra Kurulu Başkanı ile Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi  Mehmet   Soysal  ın bugün (2 Eylül) itibariyle görevlerinden ayrıldığını açıkladı.

Hürriyet tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu na (KAP) gönderilen açıklamada ,  Soysal  ın şirketteki Yönetim Kurulu Üyeliği görevinin ise devam ettiği kaydedilirken , Dijital İçerik İşlerinden Sorumlu İcra Kurulu Üyeliği görevinde bulunan Bülent Ayanoğlu nun da bugün itibariyle İcra Kurulu Üyeliği nin sona erdiği ifade edildi.

Mehmet  Soysal  ın görevden alınacağı geçtiğimiz ağustos ayında basında iddia olarak yer almış , aynı haberlerde  Soysal  a yakın isimlerden Bülent Ayanoğlu’nun da izne çıkarıldığı hatırlatılmıştı.

Mehmet  Soysal  kimdir?

Mehmet  Soysal  , 1964 tarihinde Elazığ‘da doğdu. Üniversitede Kamu Yönetimi ve Sinema-Televizyon eğitimi aldı. Daha sonra ABD‘de California eyaletinde kurulu bulunan uzaktan eğitim faaliyetlerini sürdürmekte özel bir üniversite olan Preston University‘de Siyaset Bilimi eğitimine devam etti.

Soysal , 1983 yılında Türkiye Gazetesi‘nde gazeteciliğe başladı. Meslek hayatını 1992 yılından itibaren TGRT TV’de devam ettirdi. 3 ayrı kitap yazdı ve çeşitli belgeseller hazırladı.

2010 yılındaki Beşiktaş Kongresi’nde başkanlığa yeniden seçilen Yıldırım ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =