Dolandırıcının çorabından çıkanlar şaşırttı

Sivas'ta kendisini polis olarak tanıtan  dolandırıcı  , Kahramanmaraş'ta yakalandı. Suçlamaları reddeden  Dolandırıcının   çorabından  60 bin liralık  altın  çıktı.

haber7
0

Sivas ta telefonla arayıp kendisini polis olarak tanıttığı emekli Hülya K. nin (54) 60 bin liralık altınlarını alan Şükrü A. , Kahramanmaraş ta polis tarafından yakalandı. Altınlar , Şükrü A. nın çorabından çıktı.

Olay ,  Sivas  merkezde meydana geldi. İddiaya göre Şükrü A. , telefonla aradığı Hülya K. ye kendisini polis olarak tanıtıp kimlik bilgilerinin bir suç örgütü tarafından kuyumcu soygununda kullandığını , olayı aydınlatmak için evindeki ziynet eşyalarının istediği yere bırakması gerektiğini söyledi. Telefondaki kişiye inan Hülya K. , bilezik , bileklik , çeyrek  altın  , kolye , yüzük gibi evindeki 60 bin lira değerindeki altınlarını Şükrü A. nın istediği noktaya bıraktı. Daha sonra telefonla aradığı Şükrü A. ya ulaşamayan kadın , dolandırıldığını anlayıp polisten yardım istedi.

320 KİLOMETRE KAÇABİLDİ

İhbar üzerine  Sivas  İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri , Şükrü A. yı yakalamak için çalışma başlattı. Kadının altınları bıraktığı nokta ve çevresindeki tüm güvenlik ve MOBESE kameralarının görüntülerini inceleyen ekipler , dolandırıcının taksiye bindiğini ve taksinin de Kahramanmaraş yönüne gittiğini belirledi. Taksinin peşine düşen ekipler aracın plakası ile  Dolandırıcının  kimlik ve eşkal bilgilerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =